Fotorelacja z IV dnia

powrót

Polecamy fotorelację z przedostatniego dnia tegorocznej edycji.

W „demoludowy” piątek wyjątkowo zaczęliśmy od czytania na Scenie Kameralnej.
„Złote lata 60. Albo dziennik Pavla J.” czyli Pavla  Juráčka - scenarzysty, reżysera, sygnatariusza Karty 77, w latach 60. kluczowej postaci czeskiego kina. Jego dziennik ukazuje wzlot i upadek gwiazdy, utalentowanego artysty, jego konflikt z uwarunkowaniami społecznymi i kulturowymi, a także z własną osobowością artystyczną.

Na Scenie Dużej natomiast zaprezentowaliśmy spektakl „Aktorzy żydowscy”. W wyjątkowo kameralnej atmosferze widzowie poznali historie aktorów żydowskich - ich życia, początków kariery, rozwoju artystycznego, satysfakcji, reakcji otoczenia na wybór drogi życiowej. Nie był to jednak spektakl inspirowany wyłącznie wywiadami z aktorami Teatru Żydowskiego, w równym stopniu był także głosem obserwatorów.

Na zakończenie dnia widzowie zobaczyli naszą „Jaraczową” propozycję czyli przedstawienie „Single Radicals” – opowieść o czwórce przyjaciół, znajomych, kochanków. Przelotne romanse są jak narkotyk: kilka godzin euforii i dwa dni szlochania w poduszkę. Chorzy na konsumpcjonizm, ciągle szukają lepszej wersji tuszu do rzęs, komórki, chłopaka, dziewczyny i siebie. Do tego oczywiście nie mogą się przyznać, mogą zaś obrócić wszystko w żart.

V dzień

Na zakończenie tegorocznej edycji proponujemy spektakl „Hamlet jest martwy, Faust jest głodny”. Spektakl składa się z dwóch części, które zostały napisane z inspiracji światowej literatury: „Hamleta” Szekspira i „Fausta” Goethego. Autor przeprowadza swoistą paralelę pomiędzy wiekami minionymi, a dniem dzisiejszym. Jednocześnie dzieła te nadal tłumaczą współczesnym, czym jest świat moralnych wartości. Spoglądamy na nie przez pryzmat współczesnych sytuacji dramatycznych, poprzez nowoczesne struktury narracyjne, używając dzisiejszego języka scenicznego.

© Copyright 2016 Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl