Guide

powrót

Vera Ondrasikova GUIDE, Vera Ondrasikova & Collective (Praga/Czechy),

28 listopada (środa), 19:00 Scena Margines, 45 minut

 

Koncepcja i choreografia: Věra Ondrašíková

Światła: Dan Gregor

Programowanie na żywo i Software Architect: Michal Rydlo

Muzyka na żywo: Filip Míšek

Współpraca techniczna: Pavel Kotlík

Dramaturgia: Marta Ljubková

Głos: Robert Russell

Kostiumy: Hana Frišonsová

Obsada: Jaro Ondruš, Josef Kotěšovský

 

Co by było, gdybyśmy znali skutki swoich decyzji przed ich podjęciem? Czy moglibyśmy uniknąć tego, co później wyda nam się błędem? Gdybyśmy mogli zapytać o radę, czy zadawalibyśmy jakieś pytania? To co jest niemożliwe w rzeczywistości, nie jest wykluczone w teatrze. W tym spektaklu możemy popatrzeć w przyszłość bez konsekwencji.

To piękne widowisko, w którym równorzędną rolę odgrywa bardzo dokładnie zaplanowany i wykonywany ruch oraz światła, dzięki którym udaje się stworzyć niesamowite obrazy. Spektakl taneczny, który zdobył wiele nagród na festiwalach, był prezentowany m.in. w Seulu, w Nowym Jorku i Nowym Orleanie, w Jerozolimie oraz w Birmingham.

„Spektakl jest pięknie wykonany, z nieskazitelnymi efektami świetlnymi i magiczną precyzją ruchu" oceniła Laura Kumin, dyrektor Konkursu Choreograficznego w Madrycie.

Vera Ondrasikova – choreografka, ukończyła Akademię Sztuk Performatywnych w Pradze (choreografię) oraz Sztuk Pięknych. Jako tancerka brała udział w projektach artystycznych prowadzonych przez czeskich i zagranicznych choreografów. Została wyróżniona w wielu konkursach, m.in. nagrodą dla „Najlepszej Tancerki" na festiwalu Masdanza (Hiszpania). Występowała na festiwalach w Pradze, Lyonie, Lipsku, Amsterdamie, Dreźnie. Jej przedstawienia zostały wybrane dla Aerowaves w Londynie i Spring Forward 2017 w Aarhus (Dania).

Dan Gregor - artysta wizualny, tworzy interaktywne i dynamiczne instalacje świetlne w przestrzeni publicznej. Korzystając z dokładnych obliczeń i planów architektonicznych budynków poddaje oryginalną architekturę iluzjonistycznym grom i z pomocą wirtualnych obiektów animuje statyczne budynki. Jako autor zaangażowany w takie projekcje jak Praska Clocktower, Nowe Muzeum w Liverpoolu (2011), Khôra I lub Khôra II itp. Współpracuje z różnymi teatrami i grupami muzycznymi, a także z muzykiem Tomášem Dvořákiem (Floex).

Ceny biletów: normalny 40 złotych , ulgowy/karta teatromana 20 złotych

 

 

powrót
© Copyright 2016 Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl