Wojna blisko

powrót

 

Dmitrij Bel, Mark Ravenhill, Elena Gremina WOJNA BLISKO, Teatr.doc (Moskwa/Rosja)

29 listopada (czwartek)19:00 Scena Margines, 90 minut

 

Reżyseria: Elena Gremina

Obsada: Konstantin Kozhevnikov, Nikolay Mulakov, Grigory Perel

 

Spektakl składa się z trzech części. Pierwsza oparta jest na dzienniku mieszkańca Ługańska (wsch. Ukraina) zajętego przez prorosyjskich separatystów. Opisuje dwa lata z życia miasta, znajdującego się w strefie konfliktu. Część druga to „Twój głos” Marka Ravenhilla, mówiący o manipulacji i praniu mózgu. Część trzecią stanowią „Zaręczyny” Eleny Greminy oparte na materiałach z procesu Ołeha Sencowa, ukraińskiego reżysera filmowego i działacza Majdanu, aresztowanego na Krymie przez rosyjski FSB w 2014 roku i skazanego na 20 lat ciężkiego więzienia za przygotowanie zamachów terrorystycznych

W reklamach przedstawienia twórcy prowokacyjnie ostrzegają: „Zepsujemy wam humor. To bardzo nieprzyjemny spektakl”. Ale ludzie i tak tłumnie przychodzą na spektakl Teatru doc.

Elena Gremina - reżyserka, autorka sztuk teatralnych opartych na materiale dokumentalnym, dotyczących ważnych i współczesnych problemów. Do najbardziej znanych sztuk Greminy zalicza się: „Godzinę 18 minut", „Wojna blisko", „Bezdomnych" i „Dwóch w twoim domu". Razem z mężem Michaiłem Ugarowem założyła Тeatru.doc. Artyści znajdowali się w centrum artystycznej opozycji wobec rosyjskiego reżimu, wystawiając otwarcie krytyczne dzieła, kwestionujące reguły narzucone przez państwo. Gremina była pionierem ruchu teatru „dokumentalnego” w Rosji. Zmarła 16 maja 2018 roku w Moskwie.

Ceny biletów: normalny 40 złotych , ulgowy/karta teatromana 20 złotych

powrót
© Copyright 2016 Teatr Jaracza | All right reserved
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, 10-118 Olsztyn, tel. 89 527 58 59
Projekt i wykonanie: Artneo.pl